• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Sosyal Medya Post ve Story Tasarımı

Sosyal Medya Post (Gönderi) ve Story (Hikaye Tasarımı)

Instagram, Facebook, Twitter, YouTube… Her gün milyarlarca insanın saatlerini geçirdiği, her anını paylaştığı, dünyanın her yerinden, farklı kültür ve yaşam tarzından insanların birbirlerinin özel anlarına ortak olabildiği, sınırları insanın yaratıcılığı ile doğru orantılı olan, günümüzün olmazsa olmazı sosyal medya platformları… Hal böyleyken, anlık iletilerin milyonlarca insana ulaşması söz konusuyken, böylesine güçlü kitle iletişim araçlarının ticari amaçla kullanılmaması düşünülemezdi. Biz Fırat Medya olarak sosyal medya ile ilgili A’dan Z’ye aklınıza gelebilecek her konuda danışmanlık hizmeti vermekteyiz.  Bizler yıllardır sosyal medyaya hakim olarak, sizleri daha iyi seviyelere taşıyabilmek için çalışıyoruz. Yıllarca biriktirdiğimiz tecrübe ile güvenli, hızlı ve kaliteli şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz.

Bir Sosyal Medya Post’u veya Story’si Ticari Olarak Nasıl Daha Etkili Olabilir?

O zaman size sabırla takip etmeniz gereken uzun soluklu ve sağlam bir fikirden bahsedelim. “İçerik Pazarlaması” olarak anılan ve son dönemde önem kazanan bu metot, temelde bir pazarlama faaliyeti olmakla beraber, post (gönderi) ve/veya story (hikaye) tasarımlarında, müşterinin arzu ettiği içeriği görmesini esas alan bir yaklaşımdır.

Sorunsuz bir içerik pazarlaması yapabilmek için, sosyal medya post ve story tasarımında kritik nokta müşterinin doğru zamanda, doğru yerde, ihtiyaç duyduğu bilgiye ulaşmasnı sağlamak olmalıdır. Bu şekilde daha fazla satış yapılması mümkündür. Bu noktada yapılan en büyük hatalardan biri ürün yerleştirme diye de tabir edilen, içeriğin içinde markanın reklamını insanı rahatsız edecek derecede vurgulama çabasıdır. Ticari anlamda satış yapabilmek için, sosyal medya post ve story tasarımında esas olan, müşteriye arzu ettiğini sunmak, onu eğitmek veya ona ilham vermektir.

Sosyal medya post ve story tasarımını başarılı bir şekilde yapıp dikkat çekerek satış yapabilmek için önemli faktörlerden bazıları; farkındalık, değerlendirme ve dönüşümdür. İyi bir post veya story, müşteriyi bu basamaklarda adım adım ileri taşır.

  • Farkındalık basamağı, potansiyel müşterinizin probleminden veya ihtiyacından haberdar olduğu ve çözümün ya da neye ihtiyacı olduğunun ortaya koyulduğu basamaktır.
  • Değerlendirme basamağı, müşterinizin farklı seçenekleri değerlendirdiği, rakiplerle kıyasa gittiği basamaktır.
  • Dönüşüm basamağı ise, post veya story’nin ticari olarak başarıya ulaştığı ve satışın gerçekleştiği, dolaysıyla müşterinin devamlı ve sadık bir üyeniz olma adayı olduğu bir basamaktır.

İyi bir satış için iyi bir reklam gereklidir. İyi bir reklamın temel özelliği çok geniş kitlelerde unutulmaz etki bırakmasıdır. Sosyal medyada unutulmaz bir etki bırakabilmenin yolu post ve story’lerin vurucu olmasıdır. Bu da sosyal medya post ve story tasarımından geçer. Bu ve buna benzer sosyal medya ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızın çözümünü bulmak için Fırat Medya’ya bekliyoruz.

Yukarıdaki bilgileri okudunuz ve bir uzmana mı ihtiyacınız var ? 
Hemen bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. 

0212 934 04 35 – 0532 674 45 02

admin

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

Homm Bitkisel Form Reklamı

Form reklamları ile müşteri kitlenize doğrudan ulaşarak tüm bilgilerini alabilir iniz Form reklamı facebook ve in tagram kullanıcılarına reklamlarınızı doğrudan ileterek bilgilerini...

Huncalife Form Reklamı

Form reklamları ile müşteri kitlenize doğrudan ulaşarak tüm bilgilerini alabilir iniz Form reklamı facebook ve in tagram kullanıcılarına reklamlarınızı doğrudan ileterek bilgilerini...

Form Reklamı

Form reklamları ile müşteri kitlenize doğrudan ulaşarak tüm bilgilerini alabilir iniz Form reklamı facebook ve in tagram kullanıcılarına reklamlarınızı doğrudan ileterek bilgilerini...

× Whatsapp Destek Hattı