• TurkishEnglishGermany

REKLAM

Google Ads Reklamları

Google Adwords ( Google Ads ) Nedir? Nasıl Kullanılır?

google chrome sayfa sabitleme geliyor

Google Ads Reklamları, işletmenizin ürün veya hizmetlerini arayan kullanıcılara daha kolay ulaşabilmenizi sağlayan bir sistemdir. Ölçümlenebilme özelliği ve sadece aldığınız tıklamalar için ücret ödüyor olunması, birçok firmanın neredeyse ilk reklam tercihlerinden olmasını sağlıyor.

Ads reklamları; küçük, orta ve büyük ölçekli tüm işletmelere hizmet vermektedir. Bu sisteme dahil olduğunuzda, hedef kitlenizin yapabileceği arama sorgularını, sayfa ziyaretinde bulanabileceği web sitelerini, kategori ve konuları belirleyerek spesifik olarak hedefler ve reklamlarınızı gösterebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz anahtar kelime kalıplarıyla Google, search alanında reklamlarınızı gösterebilir. Aynı zamanda Google ile anlaşmalı web sitelerinde reklamlarınızı görsel olarak gösterebilir, hatta sayfa ziyaretinde bulunan kullanıcıları remarketing sayesinde, daha uygun maliyetler ile hedefleme yapabilirsiniz. Bu sizi bilen değil, sizi bilmeyen kullanıcıları da potansiyel müşteri portföyünüze eklemenizi sağlar.

Google Reklam modelleri;

  • Arama ağı reklamları
  • Görüntülü reklamlar
  • Video reklamlar ve
  • Uygulama reklamları

olarak sıralanabilir. Google Ads sistemine bu reklam modellerinden biri ile dahil olabilmek için öncelikli olarak işletmenizin rakip işletmelere göre, neden tercih edilmesini istediğinizin kararını vermeniz gerekir. Unutmayın ki,  Ads global olarak kullanılabilen bir sistemdir ve sizin tercih ettiğiniz gibi farklı işletmelerce tercih edilmektedir. Bu sayede etkin bir Ads kullanımı için ilk adımı da atmış olursunuz.

SOSYAL MEDYA REKLAMLARI

Bir çok sosyal platformda reklam verilebilir durumdadır. Artık günümüz teknolojisinde sosyal platformlar çok daha aktif. Bu yüzden doğru reklam ayarları ile hedef kitlenize ulaşarak marka bilinirliğinizi arttırmaktayız.

Sizlerde sosyal platformlarda reklam oluşturmak istiyor ve ayarları bilmiyorsanız bizimle iletişime geçerek reklam maliyetinizi azaltmış ve doğru kişilere reklamınızı göstermiş olacaksınızdır.

Sosyal medya sponsorlu reklam türlerini şöyle sıralayabiliriz;

İşletmenize uygun reklam türünü belirleyerek doğru ayarlar ile doğru kişilere erişim sağlamaktayız.

14 Aralık 2020 599 okunma