• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

İnstagram Hesabımı Sildim Nasıl Geri Alabilirim ?

Silinen İnstagram Hesabını Geri Alma

Önceki yazılarımızdan biri olan “Instagram Hesabı Nasıl Silinir ?” adlı yazımızda uygulanan adımlardan sonrasında ise belirli bir zaman geçtikten sonrasında bazı kullanıcılar silmiş oldukları hesaplarını geri almak istemektedirler. Yanlışlıkla yada kasıtlı olarak silinen Instagram hesaplarını insanların geri açmalarını istemeleri ise büyük bir çoğunluğa ulaşmaktadır. Bu seçeneği de düşünen Instagram ekibi ise bizlere bir çözüm yolu sunmuştur. Silinen instagram hesabını geri alma veya silinen instagram hesabının geri getirme işlemini sizler için açıkladık. Yazımızı 02.02.2021 tarihinde güncelledik.

Silinen instagram hesabını geri getirme işlemi sayesinde artık eskisi gibi kullanıcı adı ve hesabınıza ulaşabilirsiniz. Bu sosyal medya platformunun yayınlamış olduğu hesap kurtarma işlemi sayesinde hesabını daha önceden silen kullanıcıların içini rahatlatan Instagram ekibi bu sayede kullanıcı memnuniyetini de arttırmayı başarmıştır.

Silinen İnstagram Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Öncelikle Instagram hesabınızın kesin olarak silinmiş olduğundan emin olmalıyız. Eğer hesabımız silinmiş ise ve kullanıcı adını girdiğimizde hiç bir hesap çıkmıyor ise hesabınızı silmiş olabilirsiniz. Fakat bu işlem Instagram hesabını dondurup geri alma işlemiyle karıştırılmamalıdır. Silinen hesabı geri alma işlemi için Instagram hesabı geri alma formu bulunmaktadır. Adım adım bu formda yer alanları uyguladıktan sonrasında silinen hesabınızı geri alabilirsiniz. Öncelikle yapmamız gereken şey ekte vermiş olduğum linkte ki forma tıklayın.

https://help.instagram.com/contact/1652567838289083

Silinen İnstagram Hesabını Geri Alma

Ekte vermiş olduğum linke tıklayınız ve ardından yapmamız gereken işlemler ise :

  • İlk başta ki sorunun cevabını “Hayır” olarak seçin.
  • Nüfus cüzdanınızda ki “isminizi” ve “soyadınızı” girin.
  • Instagram “kullanıcı adınızı” girin.
  • Instagram hesabınızın kayıtlı olduğu “e-posta” adresinizi girin.
  • Ve bulunmuş olduğunuz “ülkeyi” yazın.
  • Burada ki alanları doldurduktan sonrasında “Gönder” butonuna basın.

Ardından gönder butonuna bekledikten sonrasında ise bilgileri doğru girdiyseniz yapmanız gereken tek işlem biraz beklemek olacaktır. Eğer bilgileriniz doğru girilmiş bir şekilde ise mail kutunuzu açtığınızda “The Instagram Team” dan bir mail alacaksınızdır. Maili açtığınızda size sayılardan oluşmuş bir kod verecek ve sizin bu kodu bir kağıda el yazınız ile yazıp yüzünüzün göründüğü bir fotoğraf çekmenizi isteyecektir. Çektiğiniz fotoğrafta dikkat etmeniz nokta elinizin de kağıdı tutarken gözükmesi olacaktır. Maili fotoğrafınız ile cevaplayabilirsiniz.

Ardından silinen İnstagram hesabı geri alma işleminin başarı olması için tek yapmanız gereken şey beklemek olacaktır. Instagram hesabınızın geri getirilebilmesi tamamen Instagram ekibinin çabukluğuna bağlı bir iştir.

Eğer hesabınız politika ihlalleri nedeni ile kapatıldığı şeklinde bir mesaj alırsanız yapmanız gereken iş aynı formu yeniden yanıtlamak ve cevap olarak Instagrama: “Hesabım çalındı ve ben Instagramı çok seviyorum. Lütfen hesabımı almaya yardım edin.” diye bir mail atarsanız, hesabınızı yeniden aktif etmek için insiyatif oranı artacaktır.

Tüm işlemleri tamamladıysanız, kısa süre içerisinde size geri dönüş yapacaklardır. Ve olumlu sonuçlanmaz ise aynı işlemleri tekrarlayarak istediğinizi elde edene kadar vazgeçmemenizi öneriyoruz. Daha önce bu konuda hesabını kaybetmiş biri olarak, üçüncü denememde geri alabildiğim hesabımı halâ aktif olarak kullandığımı belirtmek isterim.

  • 2021 Yılı için Kesin Çözüm
  • İnstagram Hesap Kurtarma

Tüm hesap kurtarma işlemleri için bize ulaşabilirsiniz. detaylı bilgi alabilmek adına uzmanlarımıza soru sorabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular


Silinen instagram hesabını nasıl geri alırım? 
Silinen instagram hesabı nasıl açılır? 
Silinen instagram hesabı nasıl kurtarılır?

02 Şubat 2021 1506 okunma
admin

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

Homm Bitkisel Form Reklamı

Form reklamları ile müşteri kitlenize doğrudan ulaşarak tüm bilgilerini alabilir iniz Form reklamı facebook ve in tagram kullanıcılarına reklamlarınızı doğrudan ileterek bilgilerini...

Huncalife Form Reklamı

Form reklamları ile müşteri kitlenize doğrudan ulaşarak tüm bilgilerini alabilir iniz Form reklamı facebook ve in tagram kullanıcılarına reklamlarınızı doğrudan ileterek bilgilerini...

Form Reklamı

Form reklamları ile müşteri kitlenize doğrudan ulaşarak tüm bilgilerini alabilir iniz Form reklamı facebook ve in tagram kullanıcılarına reklamlarınızı doğrudan ileterek bilgilerini...

× Whatsapp Destek Hattı